Muzyczne podsumowanie I semestru w Szkole Muzycznej

Występy uczniów Szkoły Muzycznej

Za nami pierwszy semestr nauki w nowo utworzonej Szkole Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim. W trakcie tego okresu (od września 2018 r. do stycznia 2019 r.) wiele się wydarzyło… Był to czas wytężonej pracy, ale również czas wielu radości i wzruszeń związanych z pierwszymi występami naszych Uczniów.

Poniżej najważniejsze wydarzenia z dotychczasowego życia Szkoły:

  • 13 listopada 2018 r. w Galerii „DOM” Sokołowskiego Ośrodka Kultury troje uczniów: Jagoda Bazylczuk (klasa fletu), Stanisław Sawicki (klasa akordeonu) i Jan Kraska (klasa fortepianu) przygotowali muzyczną niespodziankę dla pana Burmistrza Bogusława Karakuli podczas uroczystości z okazji 20-lecia pracy na stanowisku.
  • 14 listopada 2018 r. w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej odbył się pierwszy koncert w wykonaniu Uczniów – Koncert „dla Niepodległej” przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Na początku koncertu zaprezentował się chór szkoły pod dyrygenturą Pani Anety Mroczek. Następnie wystąpili soliści oraz duety. Koncertu wysłuchało wielu rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły.
  • 16 listopada 2018 r. w Galerii „DOM” Sokołowskiego Ośrodka Kultury trzy uczennice z klasy fortepianu pani Mai Rumockiej uświetniły występem Otwarcie Wystawy „Nasze historie”.
  • 16 listopada 2018 r. Szkołę Muzyczną odwiedziły Przedszkolaki z MP nr 2.
  • 10 grudnia 2018 r. zorganizowaliśmy w szkole Mikołajki. Podczas wspólnej zabawy Św. Mikołaj rozdał wszystkim Uczniom prezenty. Dzieci wraz z rodzicami wykonały ozdoby świąteczne: kartki, stroiki, ozdoby choinkowe, bombki, pierniki. Uczniowie szkoły bardzo ochoczo wystąpili na scenie, grając kolędy i utwory świąteczne. 
  • 16 grudnia 2018 r. uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zespole Szkół Salezjańskich. Pięknie reprezentował Szkołę Muzyczną chór szkolny. Bardzo wielu chętnych solistów zgłosiło się, aby zagrać na scenie. Na naszym stoisku sprzedaliśmy wszystkie wystawione ozdoby świąteczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się muzyczne pierniki, skrzaty, muzyczne magnesy świąteczne, bombki oraz sianko przeznaczone na stół wigilijny.
  • 20 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Muzycznej uświetnili częścią artystyczną Wigilię Samorządową w naszym mieście.
  • 20 i 21 grudnia 2018 r. odbyły się w szkole audycje muzyczne uczniów klas pierwszych wszystkich klas instrumentów: fletu, trąbki, gitary, akordeonu, skrzypiec, fortepianu. Swój występ rytmiczny zaprezentowała również klasa I B. Każdy z uczniów zaprezentował publicznie zdobyte umiejętności. To pierwszy taki sprawdzian dla naszych uczniów, który wszyscy zaliczyli pomyślnie.
  • 6 stycznia 2018 r. uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta. Pomimo bardzo zimowej aury wystąpił chór szkolny, którym dyrygowała Pani Aneta Mroczek.