Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

Uczestnicy turnieju

W niedzielę 16 grudnia w budynku sokołowskiej pływalni rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

W zawodach organizowanych corocznie przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zagrało 19 szachistów z trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Zawodnicy mieli do rozegrania dziewięć rund z czasem 15 minut dla zawodnika. W grupie zawodników dorosłych zwyciężył Jan Ostrysz z Wiśniewa uzyskując 5,5 pkt. przed Włodzimierzem Gryczką z Celin k. Łukowa i Krzysztofem Skwierczyńskim z Sokołowa – obaj uzyskali po 5 pkt.

W grupie juniorów do lat 18 najlepszy był Jakub Żurawicki z Węgrowa z dorobkiem 5,5 pkt. Jakub zwyciężył również w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce wśród juniorów przypadło Pawłowi Nasiłowskiemu z Sokołowa, a trzecie Tomaszowi Gromkowi z Węgrowa.

W grupie juniorów do lat 12 najlepiej wypadła Ola Żurawicka z Węgrowa przed Adrianem Kępką z Sokołowa i Natalią Pawluczyk z Międzyrzeca Podlaskiego. Najmłodszymi zawodnikami byli Błażej Grodzki i Czarek Rutkowski – pierwszoklasiści z podstawówki salezjańskiej, w której od września uczniowie poznają „świat szachów”.

Zwycięzcy w klasyfikacjach: dorosłych, juniorów i juniorów młodszych otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Sokołów Podlaski, które wręczyli zawodnikom wiceburmistrz Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski i prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński. Dodatkowo wszyscy juniorzy, a grało ich trzynastu, mogli cieszyć się z atrakcyjnych gadżetów z logo Sokołowa Podlaskiego, które zawsze sprawiają dzieciom radość i satysfakcję z nagrody.

Krzysztof Dąbrowski podziękował zawodnikom za udział w zawodach, przekazał im w imieniu burmistrza Bogusława Karakuli świąteczne życzenia i zaprosił szachistów na jubileuszowy, piętnasty już turniej w przyszłym roku.