Świąteczny prezent dla piłkarzy i kibiców

Sokołowski stadion

Mamy dobre wieści, które szczególnie ucieszą piłkarzy i kibiców. Przetarg na modernizację stadionu przy ul. Lipowej zostanie rozstrzygnięty. Oferty już zostały otwarte.
Do przetargu ogłoszonego przez Urząd Miasta przystąpili wykonawcy.
– Wśród złożonych ofert na modernizację stadionu są najkorzystniejsze, mieszczące się w kwocie, którą dysponujemy na wykonanie inwestycji – mówi burmistrz Bogusław Karakula.
Dotacje na te prace w wysokości 820 tys. zł udało się uzyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kwotę podobnej wielkości przeznaczy budżet miasta.
Planowana modernizacja obejmie dokończenie przebudowy stadionu, przeprowadzenie wszystkich niezbędnych i zaawansowanych prac, ale przede wszystkim przebudowę płyty głównej z nawodnieniem i odwodnieniem.
Przypomnijmy, prowadzone w 2017 r. prace polegały na budowie 400-metrowej bieżni z tartanową nawierzchnią i elementów infrastruktury sportowej, jak skocznie do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Te prace zamknęły się kwotą półtora miliona złotych. Połowa pochodziła z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po ich zakończeniu okazało się, że płyta główna i jej nawierzchnia wymagają gruntownej i kosztownej przebudowy.
W tym czasie mecze sokołowskiej drużyny odbywały się poza stadionem. Piłkarze i kibice czekali na nowy stadion.
Informacja o otwarciu ofert jest więc dla nich prezentem gwiazdkowym, na który czekali.