Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Przedszkolaki podczas zajęć

W Miejskim Przedszkolu  nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim realizowany jest program edukacyjny „ Mały ratownik w przedszkolu” mający na celu zdobywanie i utrwalanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednym z działań był czynny udział przedszkolaków w Sokołowskim Biciu Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej podczas Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim mali ratownicy z Leśnej Krainy już po raz czwarty uczestniczyli w próbie pobicia rekordu.

Tegoroczny rekord odbył się pod hasłem” Wszyscy obywatele świata mogą uratować życie”. Organizatorem akcji na terenie naszego miasta jest pan Robert Golatowski – powiatowy koordynator ratownictwa medycznego w straży.

Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy brać udział w tak ważnym wydarzeniu i mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 1 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 2 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 3 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 4 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 6 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 7 300x200 foto: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca - 8 300x200