100 młodych biegaczy z „ Dwójki” w Biegu Niepodległości

Uczniowie podczas biegu

W organizowanym po raz IX Biegu Niepodległości, podobnie jak w latach ubiegłych, udział wzięli uczniowie sokołowskiej „Dwójki”.

Tym razem w  imprezie sportowo – rekreacyjnej, która jest jedną z form uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości, na starcie stanęło 100 młodych ludzi w wieku od 7 do 15 lat.  Szczególnie cieszy udział dużej grupy najmłodszych uczniów z klas I – III.

Chociaż było dosyć chłodno, nie zniechęciło młodych amatorów biegania do wzięcia udziału w okolicznościowej imprezie. Na miejsce startu ze szkoły dotarli autokarami. Tam dołączyli do nich koledzy i koleżanki, którzy przybyli z rodzicami.

Opierając  się na informacjach Ośrodka Sportu i Rekreacji, nasza reprezentacja stanowiła prawie 1/5 wszystkich uczestników.

Bieg Niepodległości to rodzaj imprezy, w której sam udział jest nie mniej ważny od współzawodnictwa, dlatego wszyscy jego uczestnicy zasługują na słowa uznania. Cieszą oczywiście medalowe miejsca sześciorga reprezentantów naszej szkoły, ale serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy stanęli na starcie i ukończyli zmagania z dystansem.

Robert Jaszczuk