Ruszają nowe prace w Parku Przemysłowym

Sokołowska cukrownia

Rozpoczyna się modernizacja dwóch kolejnych  budynków w Parku Przemysłowym. We wtorek 23 października wykonawca odebrał plac budowy na terenie Parku Przemysłowego. W ramach tego samego projektu (na które miasto dostało unijne dofinansowanie) termomodernizację przejdzie Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Węgrowskiej. Realizacja projektu pochłonie 16 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie unijne.

Na terenie Parku będzie modernizacja kolejnych dwóch budynków, które trafią pod wynajem.

Realizowana w ramach tego samego projektu termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 była konieczna. Szkoła mieści się w starych, nieocieplonych murach. Koszty ogrzewania i straty ciepła są wysokie. Tu prace zaczęły się wcześniej, aby mogły zakończyć się przed nadejściem zimy.

Już jedna ściana jest gotowa. Prace idą sprawnie. Spodziewamy się ich szybkiego dokończenia.

Termomodernizacja „Dwójki” to nie koniec. Miasto dostało kolejną dotację. Tym razem chodzi o 1, 4 mln zł dofinansowania na termomodernizacje budynków oświatowych. Urząd Miasta jest już na etapie opracowywania przetargu. Prace będą wykonywane w przyszłym roku. Zdaniem burmistrza Bogusława Karakuli, ta dotacja zapewni zakończenie termomodernizacji budynków oświatowych.

Dotacja na tę termomodernizację także pochodzi z RPO. Wniosek był złożony jeszcze w 2015 r, ale dotychczas czekał na liście rezerwowej.