XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie

Uczestnicy konkursu

Dnia 30 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się XXIX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.

W Turnieju, który składał się z pięciu rund, brały udział 2 – osobowe drużyny z sokołowskich szkół średnich i gimnazjów. W rundach pierwszej i drugiej drużyny odpowiadały na pytania dotyczące historii miasta i powiatu. W rundzie trzeciej drużyny rozwiązywały zagadki dotyczące symbolu niepodległościowego. Wyświetlano filmy z nagranymi wcześniej opowieściami przedszkolaków. Pytania w rundzie czwartej zadawał wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski. Ich treść przygotował Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula. Piąta runda polegała na sprawdzianie ze znajomości fotografii starego Sokołowa zestawionych razem z mapą.

Jury w składzie: Przewodniczący – dr Grzegorz Ryżewski; Członkowie: Krzysztof Dąbrowski – wiceburmistrz, Jacek Maliszewski  – nauczyciel historii, Krzysztof Flażyński – kierownik Działu Dokumentacji Dziejów Miasta przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przyznało:

I miejsce – Gimnazjum Nr 2 przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokołowie Podlaskim

II miejsce – Gimnazjum Nr 1 przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim

III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Sokołowie Podlaskim.

Oprócz nagrodzonych w Turnieju wystąpili: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Gimnazjum Salezjańskie z Zespołu Szkół Salezjańskich, Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Salezjańskich.

Puchar Przechodni ufundowany przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakulę przez rok będzie w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3.

Laureatom i wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałego przygotowania i zapraszamy za rok na jubileuszowy XXX Turniej Wiedzy o Sokołowie i Powiecie.