Święto Rodzinne w MP3

Przedszkolaki podczas występu

Z rodziną życie jest cudne, choć czasem masz już dość.

Nie bywa ono nudne, tu szybko mija złość.

Rodzina to buziaki, niekiedy też i łza.

Gdy troski Cię dopadną – rodzina radę da.

Gdy w życiu trudne chwile, na plecach czujesz garb.

Pamiętaj wtedy o tym Rodzina to twój skarb.

Każdy z nas ma w roku swoje święto. W maju i czerwcu świętuje cała rodzina: mama, tata i dzieci. 29 maja na placu przedszkolnym zgromadziły się całe rodziny z naszego przedszkola i żłobka. W przepięknej scenerii dzieci podziękowały swoim rodzicom za miłość, trud i oddanie. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Wszyscy Polacy to jedna rodzina z sercem biało-czerwonym zabawa się zaczyna”. Tym wydarzeniem uczciliśmy również przypadające w tym roku 100-lecie odzyskania niepodległości. Inauguracji imprezy dokonała dyrektor przedszkola pani Jolanta Krysiak oraz dyrektor żłobka pani Beata Nowakowska. Prezentacje muzycznych upominków dla rodziców rozpoczęły dzieci z grupy Kubusie, które wyśpiewały i wytańczyły swoją dumę i radość bycia Polką i Polakiem. Na scenie wystąpiły dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych i żłobka prezentując programy wokalno – taneczne. Gościnnie zaprezentowali się podopieczni pana Huberta Krasnodębskiego wykonując piękne układy taneczne, wśród których były dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, jak również nasi absolwenci. Podczas trwania imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji. Dla dzieci przygotowane były dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zdjęcia w fotobudce. Przedszkolna kuchnia przygotowała wyśmienity bigos, smalec i kiełbaski z grilla. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się rodzice, którzy przygotowali wiele różnorodnych przepysznych ciast. Festyn zakończył się późnym popołudniem.

Mamy nadzieję, że rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie święta za ich trud i starania i mamy nadzieję, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

Dominika Skorupka