Nagłówki

Spotkanie z twórczością Piotra Krzemieniewskiego

Uczestnicy spotkania

13 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie Piotra Krzemieniewskiego – członka Klubu Literackiego Erato.

Autor promował swoją książkę „Pół żartem, pół serio”. Publiczność mogła wysłuchać wierszy religijnych, o ojczyźnie, a także o miłości, rodzinie oraz fraszek. Wiersze Piotra Krzemieniewskiego są satyrycznym opisem rzeczywistości. Autor jest trafnym obserwatorem otaczającego nas świata, potrafi zauważyć piękno i radość, ale i to co jest smutne, co nas boli a nawet przeraża.

Piotr Krzemieniewski interesuje się także historią, w tym dziejami swojej rodziny. W domowym mini-muzeum gromadzi zabytkowe przedmioty. Zaangażowanie przodków w walkę o wolną ojczyznę miało wpływ na tematykę jego twórczości.

Licznie zgromadzona w bibliotece publiczność mogła wysłuchać wierszy recytowanych przez samego autora oraz pracowników biblioteki: Joannę Miściorak, Bożenę Mrozowską-Gozdołek, Grzegorza Gawrysiaka i Piotra Rybaka. O oprawę muzyczną zadbał Lech Zakrzewski, który trafnie dobrał utwory muzyczne do prezentowanych wierszy.

Na zakończenie spotkania wystąpił zespół wokalny „Seniorynki” działający w Sokołowskim Ośrodku Kultury, rozbawiając publiczność nie tylko piosenkami, ale również humorystycznymi skeczami.