Nagrody dla nauczycieli Miejskiego Przedszkola nr2

Nauczyciele podczas wręczenia nagród

18 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Lekcje o Mazowszu”, w którym nauczycielki MP2- Izabela Bielińska oraz Beata Osial, zajęły III miejsce.

Konkurs „Lekcje o Mazowszu” organizowany był przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uroczystość podsumowania odbyła się na zaproszenie Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Galę wręczenia nagród poprowadził Paweł Cukrowski Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki natomiast Elżbieta Lanc, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego oraz Jarosław Zaroń, Dyrektor Mazowieckiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli wręczyli nagrody i wyróżnienia zwycięzcom II edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”.

– Ideą konkursu „Lekcje o Mazowszu” jest nie tylko promowanie Mazowsza, ale także propagowanie wiedzy o regionie oraz inspirowanie uczniów do podjęcia samodzielnych poszukiwań informacji o regionie, w którym żyją i nowych miejscach na mapie ich wycieczek. Nauczyciel to ktoś, kto pracuje z zamiłowania, z pasją. Niezwykłe pomysły, wszystkie scenariusze, które nadesłaliście Państwo na konkurs są dowodem na to, że ten zawód jest Państwa życiowym przeznaczeniem – powiedziała Elżbieta Lanc.

„Rok dla Niepodległej” – tak brzmiał tytuł II edycji konkursu, do którego nauczyciele zgłaszali swoje autorskie scenariusze zajęć z zakresu edukacji regionalnej, związanej z Mazowszem jego historią i kulturą. Na konkurs wpłynęło 66 prac, spośród których jury wyłoniło  najciekawsze scenariusze, a ich autorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe.