Mural w Parku Przemysłowym

Mural

Park Przemysłowy będzie wyglądał jeszcze piękniej. Na ścianie budynku magazynowego znajdującego się przy wjeździe do Cukrowni zaczyna powstawać zjawiskowy mural. Dzieło projektu Mateusza Rokickiego, finansowane przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach projektu „Rola kultury w rewitalizacji miasta Sokołów Podlaski” to obrazkowa historia sokołowskiej Cukrowni.
Historia zaczyna się w 1845 roku i o tym przypomina pierwszy obrazek, który zajmie całą, znajdującą się przy wjeździe ścianę budynku. Nad głową jednego z dwóch pierwszych właścicieli zakładu – Ludwika Hirszmanna znajduje rok założenia cukrowni i napisz „Nasza Farbryka” . Ma przypominać, że tak właśnie sokołowianie nazywali Cukrownię.
Pod jego nogami leżą głowy cukru. Za nim znajduje się zakład, ludzie i pracujące z nimi konie.
Ten obraz zacznie powstawać lada dzień. Dla drugiej, biegnącej wzdłuż ulicy Fabrycznej, projekt jest już gotowy, ale terminu malowania drugiej ściany jeszcze nie znamy. Przedstawia obrazki symbolizujące dalszą historię Cukrowni – kolejnego jej właściciela Zbigniewa Malewicza, lata powojennie i wygląd zakładu przed jego likwidacją.