Miejski konkurs artystyczny

Wręczenie nagród

Ponad 150 zdjęć wykonanych przez 68 młodych fotografów wpłynęło na miejski konkurs artystyczny „Podpatrzone okiem młodego patrioty”. Uroczysty finał odbył się 6 czerwca w Urzędzie Miasta Sokołów Podlaski.

Konkurs, pod patronatem Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakuli, został ogłoszony przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w ramach projektu „Rok dla Niepodległej”. Miał on na celu zachęcić dzieci i młodzież do poszukiwań śladów historii, a także do uważnej obserwacji własnego miasta, regionu i zainteresowania się jego kulturą oraz tradycją.

W konkursie wzięło udział 68 uczniów z czterech sokołowskich szkół. W gronie laureatów, którzy 6 czerwca odebrali dyplomy i nagrody z rąk wiceburmistrza Krzysztofa Dąbrowskiego oraz dyrektora „Dwójki” Dariusza Cybula, znalazło się 15 uczniów.

W kategorii klas I–III nagrodzeni zostali: Antoni Sawicz z PSP nr 2 (I miejsce), Maciej Karpiński z PSP nr 4 (II m.), Małgorzata Hackemer i Maciej Misiuta z PSP 2 (III m.). W kategorii klas IV–VII zwyciężyli: Bartosz Serewiś z PSP nr 1 (I m.), Julia Połosa z PSP 2 (II m.), Adam Jagiełło i Maria Pikalska z PSP 2 (III m.); wyróżnienia otrzymali: Urszula Miklas z PSP 1, Adam Krysiński, Julia Flakowska, Bartosz Czaczkowski, Olga Janista, Mateusz Pikalski z PSP 2. W najstarszej kategorii I miejsce zajęła Dominika Wyłuda z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu zastępca burmistrza Krzysztof Dąbrowski wyraził słowa uznania dla młodych sokołowian, którzy przystąpili do konkursu artystycznego. Zwrócił uwagę na ich ciekawe podejście do tematu i szerokie rozumienie współczesnego patriotyzmu. Gratulacje i podziękowania dla uczniów oraz obecnych na uroczystym finale nauczycieli i dyrektorów szkół przekazał także dyrektor PSP 2 Dariusz Cybul.