Kandydaci rywalizują o miejsca w Szkole Muzycznej

Wstępna lista kandydatów

Wstępna lista kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej w Sokołowie Podlaskim wisi już w holu Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Znajdują się na niej nazwiska dzieci, które przeszły test przydatności. To jeszcze nie jest ostateczna lista uczniów. Tę poznamy 9 lipca.

Wnioski można było składać do 30 kwietnia.  Wpłynęły z miasta i gminy Sokołów Podlaski, a także innych gmin powiatu sokołowskiego i węgrowskiego.

Ze 120 zgłoszonych uczniów, do badania przydatności przystąpiło 104 kandydatów. Testy przeszło 72 kandydatów.

Wniosków było tak dużo, że komisja rekrutacyjna  została podzielona na 2 zespoły. Każdy pracował przez 3 dni.

Dzieci, które przeszły do następnego etapu to te, które na 22 możliwych, zdobyły minimum 14 punktów.

Większość z nich we wrześniu  trafi do klas, w których – zgodnie ze złożonymi wcześniej deklaracjami – będzie uczyć się gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze,  akordeonie, flecie lub trąbce.

Kadra zajmująca się organizacją szkoły zaproponowała takie właśnie instrumenty, a kandydaci zadeklarowali chęć nauki gry na każdym z nich. To potwierdza, że propozycja została dobrze przygotowana.

W każdej klasie może uczyć się maksymalnie 16 uczniów. Dzieci będą dobierane w ze względu na wiek.

Ile dokładnie powstanie klas? Tego jeszcze nie wiemy, ustalenia trwają. Od ich wyniku będzie zależeć ostateczna liczba miejsc. Dopiero kiedy zapadną decyzje, powstanie ostateczna lista dzieci przyjętych do szkoły.

Pełnomocnik burmistrza Sokołowa Podlaskiego ds. tworzenia Państwowej Szkoły Muzycznej w Sokołowie Aneta Mroczek podkreśla, że podczas eliminacji poziom artystyczny kandydatów był bardzo wysoki. Przed dziećmi, które nie znajdą się w nowej sokołowskiej szkole, kolejna szansa już za rok.