Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza 2018

Zawodnicy na zawodach

13 maja 2018 r. na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego. Udział w nich wzięło przeszło 60 zawodniczek i zawodników. Rywalizowano w czterech konkurencjach: pistolet centralnego zapłonu, pistolet sportowy, karabin pneumatyczny i strzelba praktyczna.

Wśród startujących zawodników byli również najmłodsi członkowie klubu, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 (Bielińska Julia III miejsce kpn.) oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, którzy reprezentowali w tym roku nasz klub i miasto na zawodach młodzieżowych o zasięgu ogólnopolskim w Siedlcach oraz Radomiu przywożąc cenne trofea.

foto: Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza 2018 - 20180513 130158 HDR 300x169

Zawody o Puchar Burmistrza odbywają się cyklicznie co roku. Współorganizatorem ich jest Burmistrz Miasta Sokołowa Podlaskiego Pan Bogdan Karakula, który od wielu lat czynnie uprawia strzelectwo sportowe w Klubie „SOKÓŁ”. To dzięki jego zaangażowaniu zagospodarowano teren wokół strzelnicy i wymieniono dach na nowy. Burmistrz jest gorącym zwolennikiem rozwijania pasji strzeleckich wśród mieszkańców Sokołowa Podlaskiego. Jest pomysłodawcą rozbudowy budynku strzelnicy o nowe tory do strzelań z broni długiej (na dystansie 50m), które pozwoliłyby na rozgrywanie zawodów rangi ogólnopolskiej. Rozwiązało by to również problem ograniczonego korzystania ze strzelnicy członkom klubu, których liczba niedługo przekroczy 300 osób. Obecnie treningi i zawody strzeleckie z broni palnej odbywają się tylko na 4 torach co powoduje długi okres oczekiwania na start. Jeżeli uda się zrealizować pomysł Pana Bogusława Karakuli to Sokołów Podl. dołączy do nielicznych w Polsce miast ze strzelnicami krytymi, na których można prowadzić zajęcia strzeleckie z broni długiej. Ucieszyło by to nie tylko członków Klubu „SOKÓŁ” ale również bardzo liczne grono myśliwych.

Najlepsi zawodnicy w konkurencjach strzeleckich:

PISTOLET CENTRALNEGO ZAPŁONU:
1. Grzęda Dariusz
2. Skorupka Wiesław
3. Krystosiak Sławomir
4. Pawluk Magdalena
5. Kożuchowski Wojciech

PISTOLET SPORTOWY:
1. Grzęda Dariusz
2. Żebrowski Piotr
3. Kondraciuk Piotr
4. Kożuchowski Wojciech
5. Anulewicz Robert

KARABIN PNEUMATYCZNY:
1. Krystosiak Sławomir
2. Filipiak Krzysztof
3. Bielińska Julja
4. Gawłowski Piotr
5. Witkowski Piotr

STRZELBA PRAKTYCZNA:
1. Grochowski Paweł
2. Multan Krzysztof
3. Maszkowski Emiliusz
4. Wołyniec Jakub
5. Przesmycki Kamil

W roku 2018 planowane są jeszcze m.in. Młodzieżowe Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego- kategoria szkół podstawowych oraz o Puchar Starosty Sokołowskiego – kategoria szkół ponadpodstawowych (czerwiec), a także Młodzieżowe Zawody Strzeleckie z okazji 100 rocznicy Niepodległości Polski (listopad).

Piotr Adamczuk