Wyjątkowe święto flagi na 100-lecie niepodległości

Uczestnicy uroczystości

2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ulicami Sokołowa Podlaskiego przeszedł barwny i uroczysty pochód. Na placu pod konkatedrą rozwinięto stumetrową biało-czerwoną flagę, którą następnie mieszkańcy zanieśli na Plac ks. Brzóski, otaczając znajdujący się w centrum pomnik. Na nowo postawiony, najwyższy w mieście maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę.

Burmistrz Miasta Bogusław Karakula w swoim wystąpieniu przybliżył zgromadzonym historię i znaczenie barw narodowych, po czym odbył się krótki program artystyczny. Rozpoczęły go dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3, układem taneczno-wokalnym, wykonywanym z biało-czerwonymi flagami. Po nich wystąpiły grupa wokalna „Złote Lata” i Chór Kameralny KOE z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za liczny udział w uroczystości!