Sportowa noc w „Dwójce”

Uczniowie podczas sportowej nocy

W piątek 18/19 maja w sokołowskiej „Dwójce” po raz kolejny odbyła się „Sportowa noc”.

Organizowana impreza sportowo – rekreacyjną jest jedną z form realizacji projektu „Otwarta szkoła”, którego celem jest popularyzowanie wśród młodych ludzi aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego, połączonych z rozwijaniem samodzielności i umiejętności współpracy zespołowej.

Zamierzeniem organizatorów było przygotowanie takich gier, zabaw , konkurencji i dyscyplin, które pozwolą na spędzanie czasu wolnego w ciekawy sposób uczniom o zróżnicowanym poziomie sprawności i umiejętnościach ruchowych. Wśród propozycji, oprócz klasycznych zespołowych gier sportowych, były też te, których uprawianie nie  wymaga nowoczesnej infrastruktury i „wypasionego” sprzętu. Do minimum ograniczone zostały formy rywalizacyjne. Kierowaliśmy się zasadą „dla wszystkich i każdego”. Należy przez to rozumieć ich dostępność i stworzenie możliwości wybrania takiej formy aktywności, której uprawianie przyniesie jak najwięcej satysfakcji.

Korzystając ze sprzyjającej aury spotkanie rozpoczęło się na boisku i terenie przylegającym do szkoły. Otoczenie naszej szkoły umożliwia organizowanie ciekawych zajęć w naturalnym terenie. Młodzi sportowcy mieli okazję spróbowania swoich sił w biegu terenowym połączonym z wykonywaniem różnorodnych zadań, które były dla nich okazją do demonstrowania swoich wszechstronnych umiejętności ruchowych.

Po zaprawie biegowej w pięknych okolicznościach przyrody i innych ruchowych aktywnościach przyszedł czas na zabawy integracyjne kontynuowane przy ognisku. Mając przed sobą wielogodzinny maraton sportowy wszyscy z apetytem jedli pieczone kiełbaski. Po smacznym posiłku przyszedł czas na sportowe zmagania, które kontynuowane były nocą na szkolnym boisku przy sztucznym oświetleniu.

Na drugą odsłonę „Sportowej nocy” uczestnicy przenieśli się do sali gimnastycznej. W klimat dobrej sportowej zabawy wprowadziła ich brawurowo odtańczona popularna „Belgijka”. Przy muzyce, w  atmosferze dobrej sportowej zabawy nie odczuwali zmęczenia ani upływu czasu oddając się emocjonującym meczom w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę , tenisa stołowego i „piłkarzyki” urozmaicanych zabawami zręcznościowymi. Sportowa impreza zakończyła się po godz. 2  w nocy, chociaż nie brakowało amatorów gotowych do kontynuowania sportowych zmagań.

Rano  młodzi sportowcy przywrócili szkołę do takiego stanu i wyglądu, jaki zastali przed rozpoczęciem imprezy. Podczas  śniadania w dobrych humorach dzielili się wrażeniami z tej niecodziennej imprezy i zgłaszali propozycje kolejnych podobnych sportowych przedsięwzięć.

Robert Jaszczuk