Koncert Marcina Wyrostka w SOK!

foto: Koncert Marcina Wyrostka w SOK! - 40 300x20016 maja 2018r. w ramach obchodów Dni Sokołowa w Sokołowskim Ośrodku Kultury zagrał wraz z zespołem Marcin Wyrostek. Koncert poprzedziły warsztaty dla akordeonistów prowadzone przez Marcina Wyrostka. W zajęciach udział wzięli pasjonaci tego instrumentu.

„Muzyka korzeni” to tytuł nowego projektu realizowanego w 2018 roku przez Mazowiecki Instytut Kultury. Wiąże się on bezpośrednio z promocją nowej płyty akordeonisty – Marcina Wyrostka – zwycięzcy drugiej edycji programu Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Płyta POLACC pojawiła się na rynku w październiku minionego roku.

Mazowiecki Instytut Kultury włączając się w organizację dalszych koncertów na terenie województwa mazowieckiego, jako główny ich organizator zaprosił do udziału w tym przedsięwzięciu pięciu partnerów – współorganizatorów: Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Mławie, Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Konstanciński Dom Kultury w Konstancinie-Jeziornie, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim.

Ostatni, zamykający cykl koncert odbył się 16 maja w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Repertuar koncertu oparty był na programie pochodzącym z nowej płyty, będącej autorskim spojrzeniem Marcina Wyrostka na muzykę korzeni, czyli muzykę polską zarówno ludową, klasyczną jak i rozrywkową. W programie pojawiły się m.in. utwory wybitnych, polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara, Mikołaja Góreckiego, Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego. We wszystkich utworach niewątpliwie zauważalna była wirtuozeria Marcina Wyrostka. W koncercie Marcinowi Wyrostkowi towarzyszyli: Marcin Jajkiewicz /wokal, Mateusz Adamczyk /skrzypce, Daniel Popiałkiewicz /gitara, Agnieszka Haase-Rendchen /fortepian, Piotr Zaufal /gitara basowa, Krzysztof Nowakowski /instrumenty perkusyjne.

Wywiad z Marcinem Wyrostkiem: