„Jesteś widoczny- jesteś bezpieczny” w SP nr 1

Zajęcia praktyczne na sali gimnastycznej

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” 16 maja zawitała do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Wspólna akcja Urzędu Marszałkowskiego, WORD, burmistrza miasta i Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim bardzo zainteresowała dzieci.

Wszyscy uczniowie SP uczestniczyli w zajęciach praktycznych, na których uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się na drogach i jak unikać niebezpieczeństw. Dostali też zestawy odblaskowe.

Spotkanie otworzyła dyrektor Zofia Steć. Głos zabrała wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska a po niej Elżebieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

Zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski apelował do dzieci o zachowanie bezpieczeństwa na drodze i przypominał, aby codziennie, dla swojego bezpieczeństwa, korzystały z odblasków.

Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się symulator jazdy na motocyklu. Ustawiały się w kolejce, nieco starszym dzieciom wyraźnie przypadła do gustu ścieżka ruchu a tym najstarszym – pokaz udzielania pierwszej pomocy.

W jednej ze szkolnych sal policjanci z sokołowskiej Komendy Powiatowej Policji prezentowali film „Tak, chcę być bezpieczny” i omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie jest narażona w codziennym życiu młodzież. Odpowiadali na pytania dotyczące sposobów ochrony przed zagrożeniami.

W innej sali, pod bacznym okiem ratowników medycznych z Meditransu uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy.