Przygotowujemy się na Walne

Logo Stowarzyszenia

Trwają przygotowania do Walnego Zgromadzenie Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Sokołów Podlaski od początku aktywnie włącza się w działalność stowarzyszenia a burmistrz Bogusław Karakula jest w jego zarządzie. Tym razem walne zgromadzenie MZGNRRSI odbędzie się niedaleko, bo w Węgrowie.

Stowarzyszenie powstało w lutym 2008 r. w Sochaczewie. W jego strukturach działają samorządy, które chcą efektywnie korzystać z funduszy unijnych na realizację projektów informatycznych z zakresu e-administracji, przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, poprawianiu wymianę informacji i baz danych. Stowarzyszenie powołały samorządy: Sokołów Podlaski, Siedlce, Węgrów, Błonie, Ciechanów, Gostynin, Grodzisk Mazowiecki, Kozienice, Legionowo, Lesznowola, Łosice, Marki, Milanówek, Mszczonów, Osieck, Płońsk, Podkowa Leśna, Piastów, Pułtusk, Sochaczew (miasto i gmina), Szydłowiec, Teresin, Wiązowna, Wołomin, Wyszków, Żabia Wola.

Sokołów Podlaski jest w ścisłym gronie założycieli a burmistrz aktywnie działa w zarządzie od początku jego istnienia.

To dzięki  uczestnictwu miasta w działania Stowarzyszenia w naszym mieście udało się zrealizować kilka projektów informatycznych. Działalność Stowarzyszenia i aktywność Sokołowa ma sens i jest potrzebne miastu do rozwoju.

O przebiegu Walnego Zgromadzenia i płynących z niego korzyściach dla miasta, zaraz po jego zakończeniu, przeczytacie Państwo na naszej stronie.