Mali „Sokołowianie” zweryfikowani przez CIOFF!

foto: Mali „Sokołowianie” zweryfikowani przez CIOFF! - 31 300x19927 marca, ta data na długo zostanie w pamięci najmłodszych tancerzy z ZPiT „Sokołowianie” Zespołu Reprezentacyjnego Miasta Sokołów Podlaski, którzy tego dnia debiutowali na sokołowskiej scenie. I chociaż systematycznie i wytrwale pracują od wielu miesięcy, to debiut sceniczny zawsze niesie ze sobą wiele emocji.

Ten występ był wyjątkowy, nie tylko dlatego, że był pierwszy w ich karierze, nie tylko dlatego, że to właśnie na nich skupiła się uwaga setek par oczu zgromadzonych na koncercie, ale przede wszystkim dlatego, że oceniani byli przez niezwykłe jury w składzie: Jan Łosakiewicz i Przemysław Marcyniak.

Marcowy koncert wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Miasta Sokołów Podlaski, ZPiT „Sokołowianie” był równocześnie egzaminem eliminacyjnym CIOFF – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Organizacja ta przyznaje specjalne, prestiżowe certyfikaty zespołom folklorystycznym na całym świecie pod warunkiem, że spełniają one liczne warunki dotyczące prawidłowości układów i figur tanecznych, prezentacji artystycznej, a nawet strojów. Posiadanie certyfikatu CIOFF świadczy o najwyższej klasie zespołu. Taki, trzyletni certyfikat został tego dnia przyznany najmłodszym grupom (II i III) „Sokołowian”. Gratulujemy!

Przed komisją młodzi tancerze wykonali tańce opoczyńskie, góralskie, kurpiowskie oraz zaprezentowali tradycyjne zabawy lubelskie. Tancerzom tradycyjnie towarzyszyła sokołowska kapela w składzie: Kazimierz Soszka, Jan Rosochacki, Dorota Lewandowska i Dariusz Zawadzki. Tłumnie zgromadzona publiczność jak zwykle doskonale bawiła się na koncercie, który okazał się wielkim sukcesem „Małych Sokołowian”.