„Wywrócona bajka o kapturku” spektakl ekologiczny w SOK

23 marca 2018r. w Sali kinowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury w Sokołowie Podlaskim został przedstawiony niezwykły spektakl ekologiczny dla dzieci zatytułowany „Wywrócona bajka o kapturku”

Spektakl

W jednodniowym cyklu trzech spektakli wzięły udział wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe z terenu Miasta. Spektakl teatralno-ekologiczny pt. „Wywrócona bajka o kapturku” miał na celu podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci (oddziaływanie na wrażliwość i percepcję wyobraźni).

Spektakl miał formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Oprócz walorów artystycznych spektakl zawierał także bogate treści wychowawcze. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej przypominającej najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.