Premiera „Ostatniej lekcji śpiewu”!

foto: Premiera „Ostatniej lekcji śpiewu”! - IMG 2253 300x200„Ostatnia lekcja śpiewu”, premiera sztuki teatralnej o tym tytule odbyła się 28 lutego na deskach Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Spektakl oparty na scenariuszu autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej, w wykonaniu młodych aktorów z grup teatralnych Vivo i Kolej-Na, przyciągnął do SOK widzów z terenu Sokołowa Podlaskiego i okolicznych miejscowości.

„Na ten scenariusz trafiłam zupełnie przypadkowo, podczas poszukiwań materiałów warsztatowych do pracy z młodzieżą. Niemal od razu zwrócił moją uwagę. Jest napisany niezwykle dojrzałym językiem.(…) Gdy zaczęliśmy omawiać ten scenariusz na zajęciach, młodzież była nim zachwycona i mimo tego, że każdy z aktorów musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności scenicznych, było warto. Musieliśmy podjąć to wyzwanie.” – tak o kulisach powstawania spektaklu opowiedział instruktor grup teatralnych SOK, reżyser przedstawienia, Alicja Ostromecka.

Przygotowanie tego spektaklu było ogromnym wyzwaniem zarówno dla instruktora jak i młodzieży, która musiała się zmierzyć nie tylko z długim, bo aż 55 stronicowym scenariuszem, ale również trudną tematyką sztuki. Główną bohaterką spektaklu jest 66-letnia kobieta, która po latach sławy postanowiła zakończyć karierę zawodową. Podczas spektaklu minuta po minucie ukazują się troski i dylematy, z którymi dotychczas musiała się zmierzyć. Czy sława była warta wszystkiego, co poświęciła? Czy dokonała słusznych wyborów? Nie znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Pewne jest tylko jedno – każdy, kto choć raz poczuł smak sławy i popularności, nigdy nie będzie chciał z niego zrezygnować. Na zawsze pozostanie jej niewolnikiem.

Podczas spektaklu poza główną bohaterką, na scenie pojawia się kilka innych postaci. Wcielenie się w którąkolwiek z nich, z pewnością było ogromnym wyzwaniem dla młodego aktora, co nie zostało niezauważone przez zachwyconą publikę.

Na scenie zaprezentowali się: Julia Gontarz, Barbara Rytel, Krzysztof Ciałkiewicz, Marcin Cichowski, Julia Kotowska i Karolina Parzych.

Premiera tego niezwykle interesującego, a jednocześnie zastanawiającego spektaklu już za nami, jednak jesteśmy przekonani, że niebawem będzie okazja do tego, aby obejrzeć go po raz kolejny. Już dziś serdecznie zapraszamy!