Miejski konkurs artystyczny „Podpatrzone okiem młodego patrioty”

Flaga państwowa

Czym jest patriotyzm w XXI wieku? Które postawy są godne naśladowania i promowania? Jakie wydarzenia i lokalne przedsięwzięcia są ważne z punktu widzenia Polaka-patrioty? – te i inne pytania będą musieli sobie zadać młodzi sokołowianie, którzy zechcą przystąpić do miejskiego konkursu artystycznego „Podpatrzone okiem młodego patrioty”.

Przedsięwzięcie – realizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Sokołowie Podlaskim w ramach projektu „Rok dla Niepodległej” – ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do poszukiwań śladów historii, a także do uważnej obserwacji własnego miasta, regionu i zainteresowania się jego kulturą oraz tradycją.

Jakie zadania stoją przed młodymi patriotami? Podczas spacerów czy wędrówek po okolicy – wyposażeni w aparat fotograficzny, kamerę lub telefon – mają uwiecznić to, co ich zdaniem ma związek ze współczesnym patriotyzmem.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Prace należy składać do 11 maja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 maja. Szczegóły na stronie internetowej organizatora: www.skp2.sokp.pl.

Katarzyna Karpińska 

PSP 2