Konkurs literacki dla nauczycieli „Za co kocham Polskę?”

Sokołowskie nauczycielki biorące udział w konkursie

02. marca 2018 roku w Miejskim Przedszkolu nr 5 im. Kubusia Puchatka odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu literackiego dla nauczycieli „Za co kocham Polskę?”. Konkurs został zorganizowany w związku z obchodzoną w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jego celem było rozwijanie twórczości literackiej wśród nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz propagowanie postaw patriotycznych.

W konkursie wzięło udział 62 nauczycielki pracujące w przedszkolach w całej Polsce w tym 9 nauczycielek z Sokołowa Podlaskiego. Zostały one zaproszone na uroczystość, podczas której obejrzały część artystyczną w wykonaniu dzieci 4 i 5-letnich z grup „Tygryski” oraz „Misie”. Przedszkolaki zaprezentowały układ taneczny oraz dwie piosenki opowiadające o miłości do naszego kraju. Autorki wierszy otrzymały też pamiątkowe dyplomy, upominki oraz tomiki ze wszystkimi wierszami biorącymi udział w konkursie. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie a laureatom serdecznie gratulujemy.

W konkursie wzięło udział 68 wierszy 62 autorek z całej Polski. Ze względu na tak tak dużą ilość prac konkursowych, ich ocenianie odbyło się w dwóch etapach. Pierwszym z nich było głosowanie 14 nauczycielek pracujących w Miejskim Przedszkolu nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim i wyłonienie tym sposobem 10 najlepszych utworów. Drugim etapem było wyłonienie 3 najlepszych utworów oraz wyróżnień przez panią Bożenę Mrozowską-Gozdołek, wieloletnią pracownicę Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Podlaskim oraz autorkę wierszy dla dzieci. Przy ocenie wierszy jury konkursowe brało pod uwagę przede wszystkim zgodność utworu z tematem konkursu oraz dostosowanie treści do dzieci w wieku przedszkolnym.

  • I MIEJSCE: Marta Grucela za wiersz „Za co Polskę kocham?” Przedszkole Samorządowe nr 3 w Dobczycach.
  • II MIEJSCE: Ewa Antolik za wiersz „Za co kocham Polskę?” Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim.
  • III MIEJSCE: Iwona Romanowska za wiersz „Moja kochana Ojczyzna” Przedszkole Samorządowe nr 81 „Brzoskwiniowy raj” w Białymstoku.
  • WYRÓŻNIENIE: Anna Cięciwa-Kapułka za wiersz „Mała miłość Ojczyzny” Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu.
  • WYRÓŻNIENIE: Teresa Augustyn za wiersz „Wycieczka po Polsce” Przedszkole w Nędzy.
  • WYRÓŻNIENIE: Beata Osial za wiersz „Polska – moja Ojczyzna” Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają wkrótce drogą mailową podziękowania za udział w konkursie oraz zbiór wszystkich wierszy biorących udział w konkursie. Laureaci natomiast otrzymają dyplomy oraz nagrody drogą pocztową. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie a laureatom serdecznie gratulujemy.