Koncert Pasyjny

foto: Koncert Pasyjny - DSC 0006 2 300x200Koncert Pasyjny, organizowany co roku przez Sokołowski Ośrodek Kultury, stał się niemal tradycją w naszym mieście. Również przed tegorocznymi świętami Wielkiej Nocy nie mogło go zabraknąć w naszym kalendarzu.

Obecna edycja koncertu odbyła się w piątek, 23 marca na placu przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Mieszkańcy naszego miasta mieli okazję wysłuchać dziewięciu utworów pasyjnych w wykonaniu Chóru Kameralnego KOE, który dokładnie rok temu, podczas Koncertu Pasyjnego po raz pierwszy zaprezentował się szerszej publiczności.

Zarówno data jak i miejsce tegorocznego koncertu nie zostały wybrane przypadkowo. Tego samego dnia, niespełna dwie godziny później, tj. o godz.18:30 z pobliskiego kościoła pw. św. Jana Bosco wyruszała uroczysta Droga Krzyżowa ulicami miasta. Koncert Pasyjny był zatem swoistym wprowadzeniem i okazją do refleksji dla wszystkich widzów.

Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów pasyjnych z przekroju różnych epok. W repertuarze znalazły się:

  1. In monte Oliveti – Jouzas Naujalis
  2. Witaj korono cierniowa – opr. Józef Świder
  3. Miserere – Antonio Lotti
  4. O Crux ave – Rihards Dubra
  5. Hymn ku czci Krzyża Świętego – sł. św. Wenancjusza
  6. Odszedł Pasterz od nas – W. Lewkowicz, opr. Antoni Zoła
  7. Stabat Mater – Zoltan Kodaly
  8. Adoramus te, Christe – Eric William Barnum
  9. Jezus, Amor meus – muz. s. Jana Krogul, opr. H. Kowalski

Chórem Kameralnym KOE kieruje Aneta Mroczek. Tym razem, pod jej nieobecność, pięknie dyrygowała Anna Mitura – na co dzień trener wokalny chórzystów.