Kodowanie na Leśnej Polanie

Przedszkolaki podczas zajęć

     „Kodowanie na Leśnej Polanie” to innowacyjny program nauki programowania rozbudzający w niesamowity sposób dziecięcą ciekawość, wyobraźnię i kreatywność. Założeniem wprowadzenia innowacji jest rozwijanie u dzieci w wieku 4 – 6 lat umiejętności logicznego myślenia, kształtowania wyobraźni przestrzennej, ciągów przyczynowo-skutkowych, rozwój kompetencji miękkich, umiejętność pracy w zespole i współdziałania, wsparcie inteligencji emocjonalnej i wiele podobnych wartości, a wszystko w formie łatwej i przyjemnej. Zabawy wprowadzające w świat kodowania są dobrane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Nie potrzebujemy do tego sprzętu komputerowego, ponieważ do nauki programowania można wykorzystać wiele elementów znajdujących się w przedszkolu. Kształcenie umiejętności kodowania odbywa się w trakcie zajęć poprzez zabawę z wykorzystaniem różnorodnych środków dydaktycznych typu: plansze, gry, maty czy programowalne zabawki samojezdne – robota BEE-BOT oraz tablicy interaktywnej. Podczas zajęć stosujemy innowacyjne metody nauczania. Dzieci bawią się poprzez konstruowanie gier,   kodowanie w ruchu, kodowanie na dywanie oraz programowanie na tablicy interaktywnej.

W ramach programu „Kodowanie na Leśnej Polanie” odbyły się również warsztaty dla rodziców i dzieci z grupy Wiewiórki zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Dnia Nowych Technologii w Edukacji pt.: „ W poszukiwaniu wiosny”. Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem wydarzenia była promocja edukacji cyfrowej. Podczas zajęć rodzice zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w naszym przedszkolu w celu wspomagania rozwoju dzieci. Mogli bawić się sami jak ich dzieci – mali leśni programiści.

foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 0 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 1 1 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 3 1 169x300 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 4 1 225x300 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 5 1 300x300 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 6 1 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 8 1 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 9 1 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 10 2 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 11 2 300x200 foto: Kodowanie na Leśnej Polanie - 13 2 300x200