Dni Otwarte w Szóstce

Uczniowie podczas dni otwartych

Organizowanie Dni Otwartych w naszej szkole to tradycja, którą chcemy pielęgnować, wzorując się na doświadczeniach PG1. W tym roku szkolnym odbyły się one pod hasłem „Solidna, twórcza i bezpieczna szkoła”. 14 marca naszą szkolę odwiedzili rodzice wraz z dziećmi. Stoją oni przed ważna decyzją – wyboru miejsca kształcenia dla swoich pociech. Następnego dnia natomiast w naszych murach gościliśmy przedszkolaków wraz z dyrektorami oraz wychowawczyniami. Oba spotkania były dla nas okazją do zaprezentowania wielu ciekawych zajęć i przedsięwzięć, w których na co dzień uczestniczą nasi młodsi i starsi uczniowie.

Każde spotkanie rozpoczął pan dyrektor Kazimierz Soszka, który przedstawił nasze osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Następnie odbyły się pokazy przygotowane przez dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież z gimnazjum. Nasi goście mogli obejrzeć pięknego poloneza w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum, występy chóru i zespołu muzycznego Gimnazjal-band. Najmłodsi bawili się radośnie podczas pląsów, występów teatralnych i tanecznych. Jak co roku najwięcej emocji wzbudził pokaz sportowy przygotowany pod kierunkiem panów Daniela i Karola Krakowskich oraz pani Olgi Rusinek. Wraz z zebranymi gośćmi nieraz wstrzymywaliśmy oddech obserwując zaangażowanie oraz poczynania małych i dużych sportowców.
Po zakończeniu prezentacji rozpoczęło się zwiedzanie szkoły. Goście mieli okazję zobaczyć sale lekcyjne oraz ciekawe wystawy i ekspozycje prac naszych uczniów zgromadzone w świetlicy szkolnej, bibliotece i na przestronnych korytarzach.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie podobało się dzieciom i ich rodzicom. Długo będziemy pamiętać uśmiechnięte buzie maluchów, które dla organizatorów i uczestników Dni Otwartych były wspaniałą nagrodą. Mamy nadzieję, że z wieloma z nich spotkamy się ponownie we wrześniu.