KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE

Przedszkolaki i dziadkowie podczas koncertu

„Jesteśmy Polką i Polakiem, 
Dziewczynką fajną i chłopakiem,
Kochamy Polskę z całych sił,
Chcemy, byś również kochał ją i ty, i ty”. 

Są  takie   dni w roku, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. To oni są wielkim skarbem dla wnuków, to oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

          Dzień Babci i Dziadka to także moment, w którym powinniśmy chociaż na moment zastanowić się, co zawdzięczamy swoim dziadkom, czego mogliśmy się od nich nauczyć i kiedy w naszym życiu byli szczególnie potrzebni. To często oni kultywują rodzinne tradycje i podtrzymują pamięć o wartościach.

         Rok 2018 jest wyjątkowy z uwagi na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W duchu patriotyzmu  dnia 09. lutego 2018r. przedszkolaki z Leśnej Krainy powitały swoje kochane babcie i kochanych dziadków z okazji ich święta, aby w pięknej ludowej scenerii  odbyło się uroczyste spotkanie, które stało się tradycją w naszym przedszkolu.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy Pani Ewa Zakrzewska, która podziękowała wszystkim za liczne przybycie podkreślając jednocześnie ogromną rolę, jaką pełnią Babcie i Dziadkowie w życiu każdego z nas. Zachęciła, aby historia Polski, która jest bliska każdej polskiej rodzinie była szczególnie  obecna w  rozmowach z wnukami.

Przybyli goście mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących tańce, wiersze i piosenki utrzymane w klimacie ludowym. Dzieci w regionalnych strojach zatańczyły: „Waloszka”, „Grozika”, „Krakowiaka” i „W murowanej piwnicy”. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek  oraz wspólne zabawy przy przyśpiewkach ludowych. Nie zabrakło muzycznej zabawy „Jaka to melodia?”, w której rozbrzmiewały piosenki patriotyczne. Dziadkowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat naszej małej Ojczyzny odgadując zagadki ukryte w balonach. Wielką radość sprawił wszystkim pokoleniowy pociąg, który podróżował przy piosence „Jestem Polakiem”.

       Rodzinne spotkanie swoją obecnością uświetniła Pani Danuta Kalinowska regionalna poetka, kierownik zespołu wokalnego „Seniorynki”, emerytka z niesłabnącym poczuciem humoru, nazywana – Hanką Bielicką z Podlasia. Zaprezentowała ona swoją poezję umilając rodzinne spotkanie w Leśnej Krainie.

Atmosfera była uroczysta i  podniosła. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

Składamy gorące podziękowania kochanym Babciom i Dziadziusiom za przybycie do Leśnej Krainy. Mamy nadzieję, że to święto na długo zapadnie w sercach  naszych kochanych gości.

Dziękujemy również Pani Danucie Kalinowskiej, która swoją obecnością umiliła rodzinną uroczystość.

foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 3 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 4 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 5 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 7 200x300 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 8 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 9 200x300 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 10 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 11 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 12 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 2 300x200 foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 6 300x200foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 15 300x200foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 14 300x200foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 13 300x200foto: KONCERT DLA BABCI I DZIADKA NA LUDOWĄ NUTĘ W LEŚNEJ KRAINIE - 1 2 300x200