Nagłówki

„Impresje podlaskie” w SOK!

foto: "Impresje podlaskie" w SOK! - DSC2415 300x194„Impresje Podlaskie” – koncert o takim tytule odbył się w środę 21 lutego w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Na zaproszenie gospodarzy do SOK przybyli tancerze ZPiT „Podlasie” z AWF Biała Podlaska oraz muzycy z „Jazz Trio”. W ramach tego przedsięwzięcia nastąpiło współczesne połączenie folkloru z muzyką jazzową.

Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” niemal od 10 lat koncertuje z tym programem po całej Polsce. Mimo tego, że program jest znany w różnych zakątkach naszego kraju to koncert w Sokołowie Podlaskim był wyjątkowy! Na scenie poza tancerzami z Białej Podlaskiej pojawił się Reprezentacyjny Zespół Miasta Sokołów Podlaski ZPiT „Sokołowianie” z kapelą. Sokołowscy tancerze, licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali tradycyjne tańce podlaskie, natomiast ZPiT „Podlasie” pokazał ich współczesną wersję, dostosowaną do muzyki jazzowej.

Jak mówi choreograf i pomysłodawca tego projektu, Marcin Bochenek „koncert miał na celu wzbudzenie zainteresowania folklorem zarówno miłośników twórczości ludowej jak i wielbicieli jazzu.” Całe to przedsięwzięcie miało udowodnić publice, ze polska tradycja ludowa jest niezwykle bogata i należy ją nie tylko pielęgnować ale przede wszystkim się nią bawić i czerpać z niej jak najwięcej. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty, a ten niezwykły, muzyczny wieczór na długo pozostanie w pamięci widzów.