Spotkanie na Zielonym Wzgórzu

Wspólne spotkanie

Leśna Kraina od wielu lat jest inicjatorem akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” dla dzieci z Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu  w Kisielanach.

Dzieciństwo kojarzy nam się z zabawą, która rozwijała w nas dziecięcą  wyobraźnię, zachęcała do  kreatywnych działań, z radością i uśmiechem, który nigdy nie schodził z naszej buzi,  a przede wszystkim z miłością, dzięki której mogliśmy czuć się beztrosko i bezpiecznie. Większość    z nas tak właśnie wspomina te dziecięce lata, ale czy zawsze to doceniamy? Musimy pamiętać, że wokół nas jest dużo dzieci, które oddałyby bardzo wiele, aby doświadczyć takich cudownych chwil. Możemy sprawić, aby choć przez chwilę na buziach tych dzieci zagościły uśmiech i radość.

Taki cel przyświecał przedszkolakom, wychowawcom i rodzicom z Leśnej Krainy w Sokołowie Podlaskim. Od połowy listopada cała społeczność przedszkolna gromadziła słodycze i książki, aby przekazać dzieciom z Zielonego Wzgórza.

Dnia 09. stycznia dzieci z grupy „WIEWIÓRKI” odwiedziły swoich przyjaciół w Domu na Zielonym Wzgórzu,gdzie przywitała ich Pani Aneta Danilczuk ze swoimi wychowankami. Nasze przedszkolaki w imieniu Leśnej Krainy ofiarowały swoje serca przekazując prezenty od rodzin przedszkolaków.

Wielką niespodzianką był tort z 9 świeczkami przygotowany przez społeczność Domu Dziecka symbolizujący lata naszej przyjaźni. Dzieci wspólnie wykonały łańcuch przyjaźni złożony z sylwet postaci.

Był to czas pełen zabawy, radości i ciepła wypełniony uśmiechami i gestami życzliwości z obietnicą kolejnego spotkania.

„Przyjaciele są jak ciche Anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapomniały, jak latać…” – takie podziękowanie złożyli wychowankowie Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach całej społeczności Leśnej Krainy.