Jasełka z SP6 w sokołowskiej Konkatedrze

Uczniowie podczas występu

7 stycznia 2018 r. w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny podczas Mszy Św. o godz. 11:00 odegrane zostały tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim. Młodzi aktorzy w programie zatytułowanym „Podróż do Betlejem” przenieśli zebranych wiernych do czasów sprzed ponad 2000 lat. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć historii związanych z czuwaniem pastuszków, którzy dzięki aniołom wybrali się do Małego Jezusa, aby oddać mu hołd. W finale przedstawienia trzej królowie złożyli dary Bożej Dziecinie.

Młodych aktorów (ze wszystkich roczników naszej szkoły) przygotowały panie: Elżbieta Filipczuk, Izabela Kobylińska, Jolanta Celińska. Dekorację przygotowały panie Joanna Puchalska i Olga Rusinek. Dodatkowo swoją pomoc okazali: pani Maria Janista, Maria Skorupka, pan Łukasz Wróblewski.

Podczas Jasełek wierni wysłuchali polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek, a także kolęd współczesnych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Michała Soszki.

Ta uroczystość kończy okres Bożego Narodzenia, dlatego cieszymy się, że tak aktywnie przeżywaliśmy ten błogosławiony czas, przygotowując się już od Adwentu:

  • paczki dla dzieci 6 grudnia Mikołajki w szpitalu;
  • 8 i 9 grudnia udział ok. 80 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas w zbiórce żywności „Tak, Pomagam” Caritas Polska;
  • 21 grudnia Jasełka i uroczysta Wigilia;
  • 6 stycznia udział w Orszaku Trzech Króli, gdzie szkołę reprezentowała grupa uczniów jako świta odziana w zielone płaszcze, zaś 3 przedstawicieli odegrało pierwszą scenkę;
  • 8 stycznia „Jasełka” w Konkatedrze.

Dziękujemy Księdzu Prałatowi Andrzejowi Krupie za umożliwienie występu, rodzicom uczniów za pomoc podczas występu, a także wspaniałej widowni za ciepłe i życzliwe przyjęcie.