„Boże Narodzenie w malarstwie”

foto: „Boże Narodzenie w malarstwie” - IMG 1077 300x200We wtorek 30 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Boże Narodzenie w malarstwie”, organizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Licznie zgromadzone dzieci i młodzież odebrały nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Galeria DOM zamieniła się w wyjątkowo barwną przestrzeń, pełną niezwykłych przedstawień Bożego Narodzenia, widzianego oczami dzieci i młodzieży. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie, za co serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, opiekunkom, nauczycielom i wychowawcom a w szczególności młodym adeptom sztuki.

Prezentowana wystawa jest dowodem na to, że motyw Bożego Narodzenia w sztuce jest nadal aktualny i stanowić może bogate źródło inspiracji artystycznej. Świadczy o tym bardzo różnorodna interpretacja tematu konkursu. Motyw Bożego Narodzenia przedstawiony został przez dzieci i młodzież w tradycyjny jak i bardzo współczesny sposób. Pojawiły się typowe przedstawienia Szopki Betlejemskiej, Maryi z Dzieciątkiem, inspirowane Biblią czy nawet ikoną ale także bardzo twórcze współczesne wizje przyjścia Boga na świat
w XXI w.

Po raz kolejny dzieci i młodzież udowodniły, że twórcza wyobraźnia nie ma granic.