Wieczór wigilijny w Leśnej Krainie

Przedszkolaki podczas jasełek

Dzień 14. grudnia 2017 zapisał się czerwoną kartą  w kalendarzu Leśnej Krainy. W czwartkowy wieczór przy betlejemskim żłóbku spotkała się cała przedszkolna rodzina. Honorowe miejsca zajęli szczególni goście: Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim – Ks. Krzysztof Kisielewicz, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów – Pan Maciej Wójcicki.

Niezwykle rodzinną uroczystość rozpoczęła Dyrektor Leśnej Krainy – Pani Ewa Zakrzewska, która złożyła wszystkim obecnym gorące życzenia świąteczne.

W pięknych Jasełkach Bożonarodzeniowych zatytułowanych „Betlejemska droga” zaprezentowały się  dzieci z grupy „MISIE”. 

Przed Dzieciątkiem Jezus wystąpiły także młodsze przedszkolaki z Leśnej Krainy, którym przygrywały  kolędy  i pastorałki.

Po pięknych występach odbyło się podsumowanie Rodzinnego Konkursu Przedszkolnego „Świerk – ozdoba bożonarodzeniowa”. Świerk pachnący, wiecznie zielony, symbol Świąt Bożego Narodzenia w roku 2017 był bohaterem w naszym przedszkolu podczas realizacji programu edukacyjnego „Mali Przyjaciele Lasu – 2017 Rok Świerku”. Na konkurs wpłynęło 31 prac, każda inna, piękna, pomysłowa. Jury konkursu jednogłośnie stwierdziło, że wszystkie prace zasłużyły na I miejsce. Pani Dyrektor Ewa Zakrzewska i Pan Maciej Wójcicki wszystkim nagrodzonym wręczyli dyplomy i nagrody.

W rodzinny świąteczny nastrój wprowadził nas Ks. Proboszcz, który odczytał tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa. Na ręce Pani Dyrektor i nauczycieli złożył opłatek jako symbol nadchodzących świąt.

Po serdecznych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem przyszedł czas na słodkości przygotowane dzięki życzliwości naszych kochanych rodziców.

Tego dnia wszystkich otoczyła aura nostalgii i przyjaźni, jaką zawsze odczuwa się podczas rodzinnych spotkań.