Pamięci Andrzeja Markusza

30 listopada 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie poświęcone zmarłemu w sierpniu sokołowskiemu artyście Andrzejowi Markuszowi.

Andrzej Markusz na przełomie lat ’80 i ’90 był redaktorem naczelnym „Gazety Powiatowej”. Zaprojektował także herb i flagę miasta Sokołów Podlaski. Jego rysunki satyryczne ukazywały się na łamach ogólnopolskich gazet. Prace artysty można było podziwiać w Muzeum Karykatury w Warszawie. Był autorem logo wielu polskich i zagranicznych firm. 

Uczestnicy spotkania to głównie rodzina, przyjaciele oraz znajomi artysty. Biografię oraz ciekawostki z życia Andrzeja Markusza przybliżył wszystkim jego wieloletni przyjaciel Piotr Jankowski. O oprawę muzyczną wieczoru zadbał Witold Radomski – nauczyciel, muzyk, autor tekstów piosenek. 

Podczas spotkania w ciepły i humorystyczny sposób wspominano Andrzeja Markusza nie tylko jako prawdziwego artystę, ale także jako doskonałego kucharza, wspaniałego rozmówcę, a przede wszystkim życzliwego i serdecznego człowieka pełnego pasji i humoru. Wspomnieniom o artyście towarzyszyła wystawa portretów przez niego wykonanych. Zebrani goście przy herbacie i kawie dzielili się refleksjami o swoim koledze. W ten sposób upamiętniono Andrzeja Markusza jako osobę lubiącą kawiarnianą i luźną atmosferę, która sprzyjała ciekawym dyskusjom na różne życiowe tematy.