Święto Niepodległości w Miejskim Przedszkolu nr 3

,,Jesteśmy Polką i Polakiem

dziewczynką fajną i chłopakiem

kochamy Polskę z całych sił

chcemy byś również kochał ją i ty”

foto: Święto Niepodległości w Miejskim Przedszkolu nr 3 - DSC 2253 150x150

13 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada. W uroczystości wzięły udział wszystkie grupy wiekowe, gość honorowy – Zastępca Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, p. Krzysztof Dąbrowski, uczniowie klasy mundurowej w Zespole Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego z wychowawcami – panią Martą Stelmach i panią Agnieszką Bocian, przedstawiciele Rady Rodziców oraz personel przedszkola.

Montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Przedszkolaki Ojczyźnie” przygotowały dzieci 6-letnie z grupy Kubusie pod kierunkiem pani Wioletty Skorupka oraz pani Urszuli Ciach. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez recytację wierszy, taniec i śpiew pieśni o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało-czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Zachwyt i zdziwienie dzieci wywołała wizyta wspomnianych już gości, a mianowicie uczniów klasy mundurowej z ZS Nr 1, którzy po części artystycznej spotkali się z dziećmi. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Spotkanie edukacyjne ubarwione zostało prezentacją mundurów wojskowych.

Na zakończenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości delegacje dzieci z poszczególnych grup naszego przedszkola z wychowawcami, dyrektorem p. Jolantą Krysiak, p. Krzysztofem Dąbrowskim oraz uczniami z ZS Nr 1 udały się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, gdzie dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze w hołdzie poległym w obronie naszej ojczyzny. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.