Młodzi dla Niepodległej

foto: Młodzi dla Niepodległej - DSC9251 300x16511 listopada – ten dzień jest istotną datą dla wszystkich Polaków. Właśnie wtedy, po 123 latach niewoli udało się dokonać rzeczy niezwykłej – odzyskać niepodległość i niezależność. Co roku, 11 listopada na polskich domach, ulicach i siedzibach wszelakich instytucji zostaje wywieszona biało – czerwona flaga, a Polacy tłumnie uczestniczą w hucznych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Tego dnia również w naszym mieście odbyło się kilka patriotycznych przedsięwzięć. Poza corocznym Biegiem Niepodległości i Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, na sali widowiskowej naszego Ośrodka Kultury odbył się niezwykły koncert pt. „Młodzi dla Niepodległej”. Niezwykły, bo w jego organizację zaangażowała się sokołowska młodzież. To oni stworzyli przepiękne i chwytające za serce widowisko.

Na naszej scenie wystąpili: Grupa Teatralna „Preteksty” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, która zaprezentowała fragmenty poetyckich utworów Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Nowaka oraz eposu Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, następnie sceną zawładnęli wokaliści zespołów Sąlepsi, The Rolnik Stones oraz Manufaktura Dźwięków Band w składzie: Alicja Ostromecka, Anna Maria Maliszewska, Gabriela Pliszka-Kraska, Krzysztof Dmowski, Gabriela, Igor i Krzysztof Grabowscy Szymon Dzikowski przy akompaniamencie Michał Ostromeckiego i Adama Tokarskiego.

Nie zabrakło również występu Anety Mroczek i Piotra Wicenciaka, którzy wykonali jeden z utworów Fryderyka Chopina.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również przedstawicielki grupy młodzieżowej Voci Voci. Koncert uświetnił również występ Zespoły Pieśni i Tańca „Sokołowianie”.

Cieszymy się, że zechcieliście Państwo świętować ten niezwykły dzień razem z nami i serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!

Relacja radiowa: