Leśne warsztaty

Przedszkolaki w nadleśnictwie

Dnia 20 listopada Mali Przyjaciele Lasu z Leśnej Krainy gościli u swoich przyjaciół w Nadleśnictwie Sokołów. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym, kształtowanie i wzmacnianie postaw proekologicznych już od najmłodszych lat, a także utrwalenie wiadomości o świerku. Rok 2017 w naszym przedszkolu  został ogłoszony nazwą tego drzewa w ramach programu edukacyjnego „Mali Przyjaciele Lasu – 2017 Rok Świerku”.

Przedszkolaki z grup „Wiewiórki” i „Misie” uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-leśnych „Czym jest las i skąd się bierze?” poprowadzonych przez Panią Kingę i Pana Mateusza – stażystów leśników.

W sali konferencyjno-edukacyjnej dzieci usystematyzowały      i poznały nowe wiadomości na temat lasu, drzew i ich owoców,         a także wskazywały różnice pomiędzy różnymi rodzajami drzew. Ku uciesze wszystkich stwierdziły, że jedno z nich – świerk, niedługo zawita do ich domów, by zaczarować świąteczny czas.

Gospodarze z Nadleśnictwa przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci uczestniczyły w quizie przyrodniczym sprawdzającym znajomość kształtu liści czy kolek wybranych gatunków drzew i ich owoców, rozwiązywały zagadki       i łamigłówki z zakresu flory leśnej.

Na zakończenie warsztatów przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Sekretne życie drzew” podsumowujący zdobytą wiedzę. Spędziły również czas na świeżym powietrzu spacerując ścieżką „Parku Edukacji Leśnej” w pięknej scenerii padającego śniegu.

Gorąco dziękujemy

naszym przyjaciołom z Nadleśnictwa Sokołów 

za ciekawe spotkanie z przyrodą.