II Noc w Szkole w „Szóstce”

Uczniowie podczas Nocy w Szkole

Dużym zainteresowaniem cieszyła się Noc w Szkole, zorganizowana 9 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6. Było to już drugie takie wydarzenie tego typu w szkole. Tym razem, oprócz klas gimnazjalnych, wzięły w niej udział także klasy V i VII, ogółem 65 uczniów. Warunkiem uczestnictwa była ocena wzorowa lub bardzo dobra z zachowania na zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Organizatorami Nocy w Szkole byli jej pomysłodawcy – p. Agnieszka Mikołajczuk oraz p. Łukasz Wróblewski.

Impreza ta, zgodnie z zamysłem organizatorów, ma być cyklicznym wydarzeniem kulturalno – dydaktycznym w „Szóstce”. Oprócz integracji dzieci i młodzieży, przede wszystkim przyświeca jej walor edukacyjny, m.in. wskazywanie pozytywnych postaw i zachowań społecznych, kształtowanie dobrych nawyków i gustów uczniów, promocja alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest ona również, dla nas, pedagogów, świetną okazją do poznania swoich wychowanków z innej strony.

Główną atrakcją Nocy w Szkole były filmy wyświetlane w sali gimnastycznej. W przerwach między projekcją odbywały się rozmowy, quizy, wspólne zabawy, a nawet tańce. W świetlicy można było coś przekąsić, napić się ciepłej herbaty, pograć w różne gry, czy po prostu porozmawiać. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili.
Większość uczestników wytrwała dzielnie do rana, choć byli i tacy, którzy trochę drzemali. Około godz. 6.00 rano uczniowie wraz z opiekunami posprzątali salę i po wspólnym ustawieniu się do grupowego zdjęcia udali się do domów.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować p. dyrektorowi Kazimierzowi Soszce oraz p. dyrektor Jolancie Laskowskiej za przychylność, życzliwość oraz zaufanie. Serdecznie dziękujemy także opiekunom, którzy poświęcili swój czas i aktywnie włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia: p. Grażynie Choma, p. Oldze Rusinek, p. Elżbiecie Lech oraz p. Waldemarowi Jurczakowi za wsparcie techniczne. Dziękujemy też uczniom – uczestnikom Nocy w Szkole – już dziś zapraszamy do wiosennej edycji.

Organizatorzy