To będzie wyjątkowy semestr!

Uczestnicy projektu

Wykłady i warsztaty artystyczne, w których do końca roku 2017 będą uczestniczyć sokołowscy Seniorzy, są finansowane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Dojrzałość jest okresem złotym”. W naszym mieście projekt realizuje Fundacja Donum we współpracy z Sokołowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Program na najbliższe miesiące przedstawia się bardzo ciekawie i z pewnością zainteresuje nie tylko słuchaczy SUTW.

„Dojrzałość okresem jest złotym” – to projekt skierowanego do Uniwersytetów Trzeciego Wieku na całym wschodnim Mazowszu. Do projektu aktywnie włączył się także nasz, sokołowski Uniwersytet.

W ramach projektu Seniorzy korzystają z ciekawych wykładów, dotyczących wielu dziedzin nauki, które ich interesują. Oprócz wykładów, uczestniczą w warsztatach i zajęciach usprawniających, poprawiających zdrowie i podnoszących formę. Projekt zyskał wsparcie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego .

A z czego skorzystają nasi sokołowscy Seniorzy? W programie rozpoczętego właśnie roku znalazły się zajęcia z dziedzin takich, jak: kulturoznawstwo, historia sztuki, psychologia, literatura, medycyna i zdrowie – te tematy interesują słuchaczy najbardziej i to właśnie one znalazły się w programie pierwszego semestru Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2017/2018. Udział w zajęciach SUTW do skuteczne lekarstwo na nudę, samotność i gwarancja ciągłego rozwoju – nie tylko dla Seniorów a wykłady są otwarte dla wszystkich.

W tym roku akademickim Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował już 13. w swej historii rok akademicki.

Wykłady w Sokołowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Liczba słuchaczy rośnie.  Teraz liczy 140 nazwisk, to o 15 więcej, niż przed rokiem.

W programie będzie wiele przyjemnych i praktycznych zajęć – warsztaty z plastyki, muzyki, tańca, gimnastyki i filcowania.

Po pierwszym inauguracyjnym wykładzie autorstwa ks. Jarosława Borowieckiego pt. „Twórczość a samotność”, kolejny – 26 października „Wesele w kręgu mitów polskich” wygłosi Adam Tyszka.

9 listopada Olga Mrawiec przybliży „Żywienie osób 50+”.

23 listopada fotograf Jakub Czajkowski zabierze słuchaczy w wyprawę „Konno przez Mongolię i Kirgistan”.

7 grudnia – Igor Pogorzelski przypomni o Wojciechu Młynarskim w wykładzie „Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje”.

11 grudnia słuchacze podsumują projekt SUTW „Dojrzałość jest okresem złotym” realizowany przy współpracy z Fundacją DONUM

Semestr zakończy się 20 grudnia spotkaniem wigilijnym SUTW i członków Klubu Seniora Jutrzenka.

Przez cały semestr będą trwały ciekawe warsztaty – emisji głosu i ruchu scenicznego będzie uczyć Gabriela Pliszka Kraska. Warsztaty taneczne poprowadzi Iwona Kopiwoda. Na gimnastykę dla seniora zaprosi Katarzyna Łukasiewicz a na warsztaty plastyczne – Aleksandra Rykała.

Wiele osób zainteresują warsztaty z popularnego filcowania, poprowadzi je Ewa Wasążnik.