Leśna Kraina kulturalnie i sportowo

Przedszkolaki podczas wycieczki

19 października dzieci ze starszych grup  Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem programu był Teatr Capitol. Na dużej scenie teatru odbyła się premiera spektaklu „Cudowna Lampa Aladyna” . W czyje ręce trafi dająca władzę niezwykła lampa?,  Jak potoczą się losy perskiego chłopca Aladyna?, Czy spełnienie wszystkich życzeń może zagwarantować szczęście? – na te pytania wszyscy mogli sobie odpowiedzieć po obejrzeniu tego magicznego i baśniowego przedstawienia, w nowoczesnej projekcji multimedialnej.

Następnie przedszkolaki udały się na Stadion Narodowy, który zrobił wrażenie na wszystkich swoim ogromem. Pani przewodnik oprowadziła pięciolatki i sześciolatki trasą zwaną „Piłkarskie emocje”. Dzieci mogły poczuć sportowe emocje i wyjść na murawę wyjściem dla piłkarzy, zasiąść w fotelach Lewandowskiego czy Milika, a także zwiedzić słynne szatnie piłkarzy.

Atrakcją dla przedszkolaków okazała się też trasa „Poczuj się jak VIP”. Dzieci dowiedziały się, że PGE Narodowy to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w którym na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. Wszyscy mogli poczuć się jak VIP i zająć miejsca w eleganckich lożach najważniejszych osób w Polsce.

Wracając autokarem do Sokołowa Podlaskiego przedszkolaki z Leśnej Krainy utrwalały wiedzę na temat stolicy Polski – Warszawy. Na koniec wycieczki wszyscy zgodnie stwierdzili: BYŁO SUPER!