Burmistrz Miasta z certyfikatem od Marszałka Senatu

24 października, podczas uroczystego podsumowania w Senacie tegorocznej akcji „Lato z Polską”, p. Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP wręczył certyfikaty samorządom, które przyjęły łącznie około 1700 polskich dzieci z 36 krajów.

W podsumowaniu wzięło udział ponad 60 samorządowców. Wśród nich był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, p. Bogusław Karakula, który otrzymał z rąk marszałka Stanisława Karczewskiego certyfikat współpracy pomiędzy Senatem RP, Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” oraz Miastem Sokołów Podlaski w zakresie realizacji projektów skierowanych do Polonii i Polaków za granicą „Lato z Polską”. W Sokołowie Podlaskim w sierpniu, w ramach wspomnianej akcji, przebywała grupa dzieci i młodzieży z partnerskiego miasta Dubno na Ukrainie.

We wtorkowym spotkaniu wzięły udział Wicemarszałek Senatu RP p. Maria Koc, p. Janina Sagatowska – Senator RP oraz Przewodnicząca Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, a także Senator RP p. Małgorzata Kopiczko. W podsumowaniu uczestniczył również p. Dariusz Bonisławski – Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Rok 2017 to już dziewiąta edycja akcji „Lato z Polską”, podczas której polskie dzieci z ponad 30 krajów mogły uczestniczyć w 43 różnorodnych tematycznie turnusach kolonijnych. W akcję zaangażowały się 33 samorządy różnego szczebla, a projekt został dofinansowany przez Senat w ramach środków na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą.

Więcej informacji oraz fotogaleria z wydarzenia na: http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10146,w-senacie-podsumowano-akcje-lato-z-polska.html