Remont w Szkole Podstawowej Nr 3 oraz filii Miejskiego Przedszkola Nr 2 przy ul. Repkowskiej

Pomieszczenia po remoncie

Od 1 września 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3, przekształconej z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski – z uwagi na potrzeby mieszkańców – podjął decyzję o utworzeniu dwóch oddziałów przedszkolnych Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Oddziały przy ulicy Repkowskiej powstały na parterze budynku wygaszanego Publicznego Gimnazjum Nr 2. Dzięki tej decyzji wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Sokołów Podlaski na rok szkolny 2017/2018, zostały przyjęte.

Już od lipca trwały prace remontowe. Odnowiono sale zajęć i korytarz, dzięki czemu są kolorowe, jasne – typowo przedszkolne. Zamontowano rolety. Zostały zakupione nowe stoliki, krzesła, kąciki zainteresowań bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Zakupiono materace, szafy na pościel oraz sprzęt audiowizualny.

Łazienka przeszła generalny remont, wymieniono instalację wodno- kanalizacyjną i elektryczną. Położono nową glazurę i terakotę, zamontowano nowe oświetlenie oraz nowe urządzenia sanitarne dostosowane do wieku dzieci. Obecny jej wygląd budzi podziw.

Oddzielono część przedszkolną od szkoły przeszkloną ścianą, by zapewnić pełen komfort małym mieszkańcom miasta. Mając na uwadze bezpieczeństwo przedszkolaków dostosowano tę część budynku do wymogów przeciwpożarowych: zamontowano dodatkowe drzwi ewakuacyjne, hydrant i wyposażono w niezbędny sprzęt oraz oznakowania ewakuacyjne.

Utworzono także nowy plac zabaw wyciszony wikliną wyposażony w certyfikowany sprzęt: zjeżdżalnię, karuzelę, huśtawkę typu „Bocianie gniazdo”, bujak, kolorowy domek oraz piaskownicę.

Do dwóch oddziałów Miejskiego Przedszkola Nr 2, zlokalizowanych przy ulicy Repkowskiej, uczęszczają 3-4 latki, łącznie aż 50 dzieci. W roku szkolnym 2017/2018 w Miejskim Przedszkolu Nr 2 funkcjonuje 8 oddziałów, do których uczęszcza 200 dzieci. Pracują tam 44 osoby. To największa placówka przedszkolna w mieście i powiecie sokołowskim. Po remoncie oddziały na Repkowskiej przypominają placówkę przy ulicy Kościuszki. Już mówi się o nich „Kościuszki- bis”.

 

Remont nie objął jedynie części przeznaczonej na oddziały przedszkolne. W związku z przekształceniem od dnia 1 września 2017 r. Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Publiczną Szkołę Podstawową Nr 3 w okresie wakacyjnym przeprowadzono w placówce szereg działań dostosowujących pomieszczenia szkoły do przyjęcia uczniów klasy pierwszej.

W obiekcie szkoły wydzielono odrębną strefę edukacji wczesnoszkolnej. Gruntownie wyremontowane zostały dwie sale lekcyjne, zakupiono meble, rolety, dywany i pomoce dydaktyczne na potrzeby uczniów klasy pierwszej. Dodatkowo na ścianach sali lekcyjnej, świetlicy kl. I i na korytarzu zostały wykonane przez plastyka ciekawe i atrakcyjne dekoracje. Sala lekcyjna wyposażona została w tablicę interaktywną z projektorem, wizualizator i laptop.

Wykonano kapitalny remont sanitariatów na parterze szkoły łącznie z wymianą kanalizacji i instalacji elektrycznej. Łazienki, które otrzymały nowy, atrakcyjny wygląd dostosowano do potrzeb uczniów klasy pierwszej oraz dzieci uczęszczających do dwóch oddziałów przedszkolnych.

 

Teksty autorstwa p. Urszuli Marcinkowskiej, Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 oraz p. Jerzego Ostromeckiego, Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3