Przedszkolaki z Dwójki posprzątały świat !

Przedszkolaki podczas akcji sprzątania świata
 Jak co roku dzieci z Miejskiego Przedszkola nr2 przyłączyły się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Wyjście na wyznaczony obszar naszego miasta poprzedziła prelekcja pani Marty Skrodzkiej – inspektora ds. gospodarki odpadami z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.  Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą wiedzą na temat recyklingu i zagrożeń, płynących z zanieczyszczania środowiska naturalnego. Po zajęciach dzieci wyposażone w jednorazowe rękawiczki i odpowiednie worki na odpady  przemierzały wyznaczone uliczki i sprzątały świat, a po powrocie do sal wykonały eko-zabawki według własnego pomysłu, wykorzystując surowce wtórne takie jak plastikowe butelki, tekturowe pudełka itp.