III Międzynarodowy Turniej Tańców Polskich „O Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego”

Logo turnieju

W imprezie udział biorą pary turniejowe z całej Polski, a także goście z zagranicy. To dni emocjonujących zmagań najlepszych par prezentujących takie tańce jak: polka, krakowiak, kujawiak, mazur czy oberek.

Głównymi celami imprezy są: propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczności lokalnej, tworzenie dzieciom i młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego, wymiana doświadczeń i integracja środowisk tanecznych oraz ochrona dziedzictwa narodowego.

DO WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ, SYMPATYKÓW, GRUP i ZESPOŁÓW, kultywujących polskie tradycje taneczne…
SZANOWNI PAŃSTWO, PRZYJACIELE!

Miło nam poinformować, że po 3 latach nieobecności w ogólnopolskim kalendarzu turniejów na ogólnopolskiej mapie tańców Polskich zagości ponownie Sokołów Podlaski.

Pragnę serdecznie zaprosić, do uczestnictwa w III Międzynarodowym Turnieju Tańców Polskich „O Złote Pióro Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego”.

Tegoroczna edycja Konkursu, przy Honorowych Patronatach: Marszałek Senatu Marii Koc, Senatora Waldemara Kraski i Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski Bogusława Karakuli oraz rekomendacji Komisji ds.Tańców Polskich PS CIOFF w Warszawie, odbędzie się w dniach 8-10 września br.

Z podstawowymi informacjami organizacyjnymi, możecie Państwo zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej: http://sokolowskakultura.pl/turniej-tancow-polskich/

Wydaję Nam się, iż niezapomniane wrażenia z Sokołowskiego Turnieju z 2014 roku na trwałe zagościły w Państwa pamięci i spowodują chęć przyjazdu do Naszego miasta.

Pozdrawiając, serdecznie zapraszam do Sokołowa Podlaskiego:

Iwona Kopiwoda
tel. 505-824-400
Dyrektor Konkursu