X Plener Malarski w Supraślu

foto: X Plener Malarski w Supraślu - 15 300x179Od dnia 3 lipca trwa X Plener Malarski w Supraślu organizowany przy współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Supraślu.

5 lipca odbyło się otwarcie wystawy malarstwa „Absolwenci i goście” w Galerii Zmienna” w CKiS w Supraślu, którego dokonali Adam Jakuć dyrektor CKiS i Marcin Celiński dyrektor SOK. Joanna Błońska i Janina Knap zajmujące się organizacją plenerów i wystaw w związku z Jubileuszem wspomniały o historii plenerowych spotkań. Ich pomysłodawczynią była Anna Kaczor pochodząca z Sokołowa Podlaskiego, a obecnie mieszkająca w Wejherowie. Od dwóch lat współorganizatorem plenerów i wystaw jest Sokołowski Ośrodek Kultury.

W tegorocznym plenerze bierze udział trzynastu artystów: Janina Knap z Rydzewa na Mazurach, Maria Sawicka-Biczyk z Warszawy, Maria Asztanas-Jujko z Gdańska, Krystyna Wantuch z Sopotu, Wiktoria Malińska z Warszawy, Marek i Marta Andała z Kazimierza Dolnego, Agnieszka Mitura z Kazimierza Dolnego, Ewa Kunicka ze Skrzeszewa, Piotr Daniluk z Sokołowa Podl., Paulina Zielińska z Sokołowa Podl., Agnieszka Pata z Czech, Joanna Błońska z Sokołowa Podl.

W tegorocznej wystawie jak zwykle biorą udział zaproszeni absolwenci LP z Supraśla: Jadwiga Szczykowska – Załeska, Lila Wyszkowska, Marek Chomczyk, Grzegorz Łoś i z Białegostoku: Andrzej Dworakowski, Krzysztof Koniczek, Krystyna Kunicka.

Joanna Błońska