Kolejny wyścig Mastersów

Cykliści

Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów organizuje 8. Ogólnopolski Wyścig Kolarski Mastersów. W tym roku kolarze ścigać się będą 15 lipca (sobota) w Repkach oraz 16 lipca (niedziela) w Sokołowie Podlaskim w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W wyścigu o Puchar Polski pod patronatem Wójta Gminy Repki kolarze wystartują przy Szkole Podstawowej w Repkach o godzinie 14 na trasę Repki – Szkopy – Wyrozęby – Repki. Jedno okrążenie na tym dystansie ma długość 13 km. Przejechana ilość okrążeni uzależniona będzie od zgłoszonych zawodników w poszczególnych kategoriach. Biuro zawodów przewidziano w szkole.

W niedzielę 16 lipca, kolarze będą się ścigać w wyścigu o Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Sokołowa Podlaskiego. Start i meta przy stadionie przy ulicy Lipowej o godzinie 11 (biuro zawodów w budynku klubu). Trasa wyścigu Sokołów Podlaski – Kosów Lacki – Treblinka – Rytele – Ceranów – Sterdyń – Sokołów Podlaski na dystansie 85 km dla kategorii M20, M30, M40, M50.

Dla kategorii M60 i kobiety dystans 62 km start z Kosowa Lackiego. M70 i M80 dystans 37 km start z Ceranowa.

Kolarze w obu wyścigach rywalizować będą o punkty w Pucharze Polski. Najlepszych 5 zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzyma puchary.

Juliusz Nowicki