Jubileuszowy Plener Malarski w Supraślu

foto: Jubileuszowy Plener Malarski w Supraślu - 3S 300x200W dniach od 3 – 12 lipca b. r. odbył się X plener malarski w Supraślu zorganizowany we współpracy Sokołowskiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Supraślu.

Zapoczątkowała go otwarta dnia 5 lipca wystawa malarstwa „Absolwenci i goście” w Galerii Zmienna” w CKiS. W plenerze wzięło udział trzynastu artystów: Janina Knap z Rydzewa na Mazurach, Maria Sawicka-Biczyk z Warszawy, Maria Asztanas-Jujko z Gdańska, Krystyna Wantuch z Sopotu, Wiktoria Malińska z Warszawy, Marek i Marta Andała z Kazimierza Dolnego, Agnieszka Mitura z Kazimierza Dolnego, Ewa Kunicka ze Skrzeszewa, Piotr Daniluk z Sokołowa Podl., Paulina Zielińska z Sokołowa Podl., Agnieszka Pata z Czech, Joanna Błońska z Sokołowa Podl.

Oprócz pracy w plenerze, spotkań, podczas których wymieniano doświadczenia, artyści mieli możliwość zwiedzenia: Muzeum Ikon, wystaw: malarstwa Jerzego Nowosielskiego w Muzeum Ikon i wystawy uczniów Liceum Plastycznego w LP.

W okresie trwania pleneru miał miejsce w Supraślu interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury „Podlasie SLOW FEST. Sztuka. Kulinaria. Natura”

Joanna Błońska