Obraz przekazany na licytację

Obraz z bursztynu

Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski przekazał obraz wykonany z bursztynu na licytację w ramach inicjatywy OnkoRejs 2017.

OnkoRejs to inicjatywa, która ma na celu przełamanie stereotypów na temat choroby jaką jest rak. Od 9 do 16 września 2017 roku w rejs po Bałtyku popłynie 28 osób onkologicznych na trasie Gdynia – Bornholm – Christianso – Karlskrona – Hel – Gdynia.

Jak można przeczytać na stronie http://onkorejs.pl/: „Załoga popłynie w rejs, pokazując, że można żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka, że można pokonywać własne słabości, chorobę i czerpać radość z każdego dnia. Załoganci, podkreślając jak ważna jest profilaktyka, dowiodą, że rak to nie wyrok i można go wyleczyć, jeśli jest odpowiednio szybko zdiagnozowany. Projekt przyczynia się też do aktywizacji osób z przejściami onkologicznymi. Uczestnicy będą stanowić część załogi żaglowca i będą pełnić wachty: nawigacyjne, kambuzowe, portowe i kotwiczne.”

Przekazany przez Burmistrza Miasta obraz trafi na licytację, z której całościowa kwota zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów rejsu uczestników w 2017 roku.

Licytacje w ramach inicjatywy OnkoRejs 2017 – https://www.facebook.com/groups/onkorejs2017licytacje/