Noc Świętojańska w Sokołowie!

foto: Noc Świętojańska w Sokołowie! - DSC9479 300x165Mimo ulewnego deszczu za oknem, który przywitał Sokołów 23 czerwca, po latach przerwy udało się zorganizować Noc Świętojańską.

Uroczystość, która nad Bug przez lata przyciągała tłumy mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości, w tym roku wyglądała nieco inaczej.

Do Sokołowa przyjechali goście z partnerskiego miasta Dubno na Ukrainie, oraz przyjaciele z Czerwionki-Leszczyn. Orkiestra „Dębieńsko” po raz kolejny bawiła rzesze Sokołowian, którzy przybyli do SOK podziwiać ich występy.

Tym razem członkowie orkiestry zawitali w doborowym towarzystwie Mażoretek, które również zaprezentowały swoje umiejętności.

Jednak to nie były jedyne występy tego niezwykłego popołudnia. Na scenie w towarzystwie gospodarzy ZPiT „Sokołowianie” pojawiły się również zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne: Zespół Pieśni i Tańca „Chodowiacy” oraz ZPiT „Małe Podlasie” z Siemiatycz.

Na scenie Przewodniczący Rady Miejskiej p. Waldemar Hardej oraz Radna Rady Miejskiej p. Teresa Wrzosek wręczyli Nagrody Rady Miejskiej. W tym roku uhonorowani zostali p. Wacław Kruszewski, Publiczne Gimnazjum nr 1 oraz Publiczne Gimnazjum nr 2.

Kolejną atrakcją było uroczyste przejście ulicami Sokołowa nas Staw Mazura, gdzie odbyła się tradycyjna impreza obrzędowa i puszczanie wianków.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego wydarzenia!