LOT WGL wyróżniony

Wyróżnienie Wielkiego Gościńca Litewskiego

Szlak Wielki Gościniec Litewski wyróżniony w konkursie EDEN (European Destinations of Excellence) 2017.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była turystyka kulturowa, która jest również ważnym elementem promocji szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Wśród zgłoszonych destynacji przyznano nagrodę główną i dwa wyróżnienia, w tym jedno dla Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego.

Konkurs organizowany jest przez Komisję Europejską, w Polsce za pośrednictwem Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnieni i nagrodzeni mogą posługiwać się oznaczeniem „Najlepsza destynacja turystyczna w Europie”. Celem konkursu jest promocja miejsc atrakcyjnych turystycznie, a jeszcze mało znanych.

Gratulacje i podziękowania dla pani Marii Koc – pomysłodawczyni reaktywacji dawnego traktu handlowego jako produktu turystycznego oraz członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, samorządowców, osób prywatnych, instytucji oraz wszystkich, którzy angażują się w projekt i przyczyniają się do promocji Szlaku, który staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką turystyczną.

Wyróżnienie daje możliwość szerszej promocji Wielkiego Gościńca Litewskiego, miast i obiektów na Szlaku – we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, a także pozwala na udział w spotkaniach z przedstawicielami innych nagrodzonych organizacji i włączenie do europejskiej sieci turystycznej EDEN.